Як написати заяву про булінг: пояснення
Учасники освітнього процесу мають повідомити директора закладу освіти та за потреби поліцію про випадок булінгу за допомогою заяви.
Як її правильно скласти:
У заяві мають бути зазначені:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- місце проживання громадянина;
- її суть;
- підпис заявника;
- дата подання;
- електронна поштова адреса (в електронному зверненні).
Електронний підпис при надсиланні електронного звернення не потрібен. Заява подається державною мовою. Для швидшого зв’язку варто зазначити у заяві також номер телефону. Обов’язково зазначте у заяві статус дитини або ваш статус у цій ситуації: постраждалий, представник постраждалого (батьки/законні представники) та свідок булінгу. Вкажіть коли розпочався булінг (бажано зі вказанням дати), тривалість та кожну ситуацію булінгу.
Докладно опишіть усі події зі вказанням:
- дати, часу, місця події, свідків;
- розгорнутого опису фактів булінгу, відокремлюючи їх від емоцій і оціночних суджень;
- наслідків фізичної, психічної, економічної та іншої шкоди;
- опису дій працівників закладу освіти/батьків/інших дітей/свідків під час події (якщо вони були присутні);
- яким чином ви повідомили директора, працівників закладу освіти/класного керівника, батьків інших дітей про подію (усно під час особистої розмови чи під час телефонного дзвінка, в переписці – додайте скріни повідомлення, письмову заяву тощо)
- опису вашого реагування на подію (звернулися до поліції, психолога, лікарні тощо)
- доказів (документи, скріни, фото, аудіо- та відеофайли тощо).
Але слід враховувати, що булінгу притаманна систематичність. Тому якщо наразі дитина, вчитель або батьки постраждали через конфліктну ситуацію, яка має лише одиничний характер, то писати заяву про булінг не потрібно, адже розслідування та суд не визнає це булінгом. Водночас якщо наслідки цього конфлікту є суттєвими, то необхідно подавати заяву до поліції про інші дії (побої, насильницькі дії, хуліганство тощо).